Genel

KARTON PALET

Rate this post

Karton palet; bir diğer adıyla petek palet, hafif, sağlam ve uygun maliyetli olmasıyla oldukça avantajlıdır. Karton palet, geri dönüştürülebilir hammaddelerden oluşan yapısı ile tamamen çevre dostudur. Yükün ağırlığına ve yüzey üzerindeki dağılımına göre karton paletin taşıma kapasitesi değişkenlik göstermektedir. Ahşap paletlere oranla karton palet hem daha hafif, hem de düşük maliyetli olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Karton palet, kağıt olması sebebi ile parazit oluşumlarını engellemektedir. İlaç ve kimyasal koruyuculara ihtiyaç duymaz.

Karton palet, yüksek taşıma kapasitesi, düşük maliyeti ve neme dayanıklı yapısı ile hava ve deniz taşımacılığında en ideal çözümü sunar. Ayrıca karton paletler, ISPM 15 standartlarına tabi değildir ve ısıl işlem, fümigasyon gibi işlemler gerektirmez. Tasarım olarak Avrupa standartlarına uygundur.

Karton palet istenilen ölçülerde üretilebildiği için her sektöre uyum sağlamaktadır.

Yakın zamanda çoğu Avrupa ülkesinde zorunlu hale getirilen çevreci ambalaj kullanımları dolayısıyla Avrupa pazarlarında karton palet kullanılmaktadır. Euro palet ile karşılaştırıldığında ekonomik olmasının yanı sıra %100 geri dönüşümlü olmasıyla hem doğaya hem de insana daha faydalıdır.

Karton Palet Özellikleri

  • Karton palet, istenen tüm ölçülerde üretilebilmektedir.
  • %100 geri dönüşüm özelliğine sahip hammaddelerden üretilir.
  • Karton palet, ahşap paletlere göre %50 daha hafiftir.
  • Karton paletler alternatiflerinden daha ekonomiktir.
  • Karton paletin termin süresi daha kısadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir